Pompa ciepła z regulacją cyfrową Dimplex - DHW 300D+ do c. w. u. (COP 4,3) | od -7°C

Kod produktu: DHW 300D+
Dostępność: jest w magazynie
Wysyłka: 24 godziny
Cena brutto: 12 177,00 zł 12177.00
Cena netto: 9 900,00 zł
Cena katalogowa: 12 177,00 zł

Chcesz się dowiedzieć więcej o Tym produkcie lub wynegocjować większy rabat?

Zadzwoń: (84) 535 90 00
ilość szt.

10 lub 20 rat RRSO 0%

W pierwszym kroku zamówienia wybierz formę płatności CA Raty(10 lub 20 rat 0%) lub eRaty Santander(10 rat 0%).

0%
kup na darmowe raty

Wszystkie zamówienia* złożone przed godziną 15-tą,

wysyłamy tego samego dnia.

Zamówienia powyżej 79 zł wysłane są na nasz koszt.

* - przesyłki paletowe zamówione do godziny 10

darmowa ekspresowa wysyłka

Jeżeli po zakupie zmienisz zdanie to w ramach promocji na zwrot produktu w stanie fabrycznym masz do 30 dni od dnia zakupu.

dowiedz się więcej

do 30 dni na zwrot
dodaj do przechowalni

Opis

 

DHW 300D+ to pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej wyposażona w sterowany elektronicznie wentylator promieniowy oraz króćce powietrza wylotowego i odprowadzanego do szybkiego podłączenia przewodów rurowych (maks. długość 10 m). Urządzenie wyposażone jest w stalowy emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 280 l ze w zintegrowaną wężownicą grzewczą do podłączenia zewnętrznego źródła ciepła, ochronną anodą antykorozyjną oraz tuleją zanurzeniową dla zewnętrznego czujnika zbiornika. Pompa DHW 300D+ posiada algorytm odszraniania zapewniający pracę urządzenia do aż -7°C.

 

Zalety pompy ciepła DHW 300D+

 • Zakres temperatur zasysanego powietrza od -7°C do + 35°C.
 • Zintegrowana wężownica grzewcza 1,45 m2.
 • Prosty montaż przewodów powietrznych oraz wymiana pompy ciepła dzięki zestandaryzowanym króćcom przyłączy.
 • Możliwość wykorzystania ciepła odpadowego niezależnie od miejsca ustawienia.
 • Dodatkowe możliwości do wykorzystania: osuszenie piwnicy, efekt „klimatyzacji” i „przewietrzania” domu.
 • Zasobnik c.w.u. o poj. 280 l wykonany ze stali emaliowanej z ochronną anodą przeciwkorozyjną.
 • Regulacja temperatury wody od 25°C do 60°C.
 • Kompaktowa budowa i cicha praca.
 • Bezfreonowa izolacja termiczna - minimalna strata ciepła.
 • W standardzie grzałka elektryczna o mocy 1,5 kW temp. przegrzewu od + 60°C do + 65°C (przeciw bakteriom Legionelli).
 • Idealne rozwiązanie w przypadku termomodernizacji jak i nowego budownictwa.
 • Zoptymalizowany układ chłodniczy gwarantujący wysokie wskaźniki COP.
 • Funkcje sterowania umożliwiające nadzór nad pięcioma niezależnymi źródłami ciepła (pompa ciepła, kolektory słoneczne, fotowoltaika, turbina wiatrowa, grzałka elektryczna, kocioł grzewczy), które są sterowane tak aby uzyskać jak największą sprawność całego systemu, a także jako priorytet wykorzystać darmową energię odnawialną.
 • Minimalne „postojowe’’ straty ciepła dzięki grubej, bezfreonowej izolacji termicznej.
 • Atrakcyjne wzornictwo – obudowa są z białego polistyrenu o wysokim połysku (górna część wykonana z tworzywa EPP w kolorze czarnym).

 

Funkcje dodatkowe

Schładznei powietrza - pompy ciepła Dimplex

Schładzanie powietrza
Przy pomocy pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej Dimplex DHW 300D+, powietrze z pomieszczenia (np. ze spiżarni) może być najpierw zasysane za pomocą przewodu powietrznego przez pompę ciepła. Następnie urządzenie może je schładzać, po czym z powrotem wdmuchiwać do pomieszczeń.

 

osuszanie powietrza - pompa DimplexOsuszanie powietrza
Przy pomocy pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej Dimplex DHW 300D+ można osuszać powietrze wewnątrz pomieszczeń. Takie osuszone powietrze przez pompę ciepła, w pomieszczeniach gospodarczych przyspiesza suszenie prania i zapobiega szkodom spowodowanym wilgocią.

 

Zmienne wykorzystanie powietrza - Pompy ciepła DimplexZmienne wykorzystanie powietrza
Pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej Dimplex DHW 300D+, która została podłączona do systemu przewodów ze zintegrowanymi klapami, umożliwia zamienne wykorzystywanie ciepła do przygotowywania ciepłej wody z powietrza zewnętrznego lub wewnętrznego.

 

 

 

Alternatywa dla kolektorów słonecznych

Pompa ciepła c.w.u. DHW 300D+ jest doskonałą alternatywą dla kolektorów słonecznych, gdyż w przeciwieństwie do nich, jej praca nie jest uzależniona od dostępu do promieniowania słonecznego, a jedynie od temperatury powietrza dostarczanego do pompy. Nie istnieje więc problem nadwyżki, a co ważniejsze niedoboru energii, która ma miejsce w pochmurne dni przy zastosowaniu kolektorów słonecznych.

 

Wężownica grzewcza w standardzie

DHW 300D+ wyposażona jest w zintegrowaną wężownicę grzewczą (1,45 m²). Dlatego też zimą, można połączyć z nią kocioł grzewczy i ogrzać wodę w jej zasobniku. Latem zaś używana jest tylko sama pompa ciepła, a kocioł jest wyłączony, gdyż pracowałby nieekonomicznie. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody. 

Idealna do domu jedno- i wielorodzinnego

Zakup pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej Dimplex DHW 300D+ opłacalny jest zarówno z punktu widzenia budowy nowego domu jak również modernizacji instalacji ciepłej wody. Urządzenie doskonale sprawdza się jako samodzielny bądź uzupełniający system c.w.u. Działa przy bardzo niskiej temperaturze powietrza zewnętrznego, dlatego potrafi pokryć od 70 do 100% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę, którą potrafi podgrzać do +60°C z pracy pompy ciepła, bez używania grzałek elektrycznych. 

Zaawansowana elektroniczna regulacja

DHW 300D+ posiada zaawansowany układ regulacji wyposażony w sterownik elektroniczny z wyświetlaczem LCD. Oferuje on nadzór nad pięcioma niezależnymi źródłami ciepła (pompa ciepła, kolektory słoneczne, instalacja fotowoltaiczna, grzałka elektryczna, kocioł grzewczy), które są sterowane tak aby uzyskać jak największą sprawność całego systemu, a także jako priorytet wykorzystać darmową energię odnawialną. Posiada również aktywny algorytm odszraniania przy oblodzeniu parownika zapewniający pracę urządzenia aż do -7°C. 

 

Kliknij na obrazek aby zobaczyć prezentację działania pompy ciepła.

 

Ogólna zasada działania pompy ciepła

 1. Właściwy odzysk ciepła ze środowiska odbywa się w parowniku pompy ciepła. Wykorzystuje się tutaj właściwość płynnego czynnika chłodniczego polegającą na tym, że paruje on już przy ujemnych temperaturach i gromadzi pobraną energię.
 2. Czynnik chłodniczy w postaci gazowej, zostaje zassany i sprężony przez sprężarkę. Przy silnym wzroście ciśnienia, wzrasta również temperatura czynnika chłodniczego.
 3. Czynnik chłodniczy przepływa dalej do skraplacza wymiennika ciepła, w którym odzyskane ciepło ze środowiska zostaje przekazane systemowi grzewczemu.
 4. Czynnik chłodniczy, po obniżeniu ciśnienia i temperatury w zaworze rozprężnym może znowu pobierać ciepło z otoczenia – w ten sposób krążenie rozpoczyna się na nowo.

Dodatkowe możliwości oraz warianty ustawienia pomp ciepła do c.w.u. Dimplex

Uniwersalne podłączenie przewodu powietrza, wydajny wentylator promieniowy oraz seryjne króćce powietrza o średnicy 160 mm pomp ciepła do podgrzewania c.w.u. Dimplex, umożliwiają indywidualne podłączenie doprowadzenia powietrza z maksymalną długością przewodu rurowego 10 metrów. Zapewnia to swobodę wyboru miejsca ustawienia, a poprzez różnorodność sposobów doprowadzenia powietrza daje szeroką gamę zastosowań i dodatkowych funkcji (np. osuszanie piwnicy, przewietrzanie i schładzanie powietrza) bez ponoszenia dodatkowych.

 

Ciepło z innych źródeł jest ciepłem użytkowym
Wężownica w pompach ciepła do c.w.u. Dimplex umożliwia podłączenie ich zasobników do zewnętrznych kotłów lub instalacji solarnych.

 

Schładzanie powietrza wewnętrznego
Powietrze z pomieszczenia (np. ze spiżarni)jest najpierw odsysane przez przewód powietrzny, następnie schładzane i osuszane w pompie ciepła, po czym z powrotem wdmuchiwanie do pomieszczeń. Odpowiednim miejscem lokalizacji jest np. kotłownia lub pomieszczenie gospodarcze. Przewody powietrzne w pomieszczeniach, w których jest ciepło i wilgotno należy zaizolować aby uniknąć ich zroszenia.

 

Osuszanie powietrza wewnętrznego
Osuszone powietrze w pomieszczeniach gospodarczych przyspiesza suszenie prania i zapobiega szkodom spowodowanym wilgocią.

 

Zmienne przełączanie zasysanego powietrza
System przewodów ze zintegrowanymi klapami umożliwia zamienne wykorzystywanie ciepła z powietrza zewnętrznego i wewnętrznego do przygotowywania ciepłej wody.

 

 

Specyfikacja

Model DHW 300D+
Materiał obudowy tworzywo sztuczne
Pojemność zbiornika wody 280 l
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 740 x 1867 x 776 mm
Waga 123 kg
Napięcie zasilania 1/N/PE ~230 V, 50 Hz
Oznaczenie czynnika chłodniczego / Ilość czynnika chłodniczego R134a / 0,95 kg
Dolna granica zastosowania źródła ciepła (tryb ogrzewania) / górna granica -7 / +35 °C
Poziom ciśnienia akustycznego urządzenia w odległości 1 m (wewnątrz) 49 dB (A)
Moc grzałki elektrycznej 1,5 kW
Średni pobór mocy przy 60 °C 528 W
Pobór energii elektrycznej dla podtrzymania działania 1,128 kWh/24h
Wskaźnik wydajności COPt 4,3
Gwarancja 24 miesiące
cena zawiera KGO w wysokości 0,25 zł / kg

Opinie (2)

28 grudnia 2015

Świetne rozwiązanie dla pasywnych domów!

21 lutego 2016

Naprawdę wydajna pompa, polecam

Produkty powiązane

Produkty

do góry
Dodaj do porównywarki Przejdź do porównywarki

Do pobrania

 
Instrukcja - Pompa ciepła Dimplex DHW300D

INSTRUKCJA

Instrukcja użytkowania i montażu do pompy ciepła z regulacją cyfrową Dimplex - DHW 300D+ do c. w. u. (COP 4,3) | od -7°C .

Pobierz

 
Karta katalogowa - Pompa ciepła Dimplex DHW300D

KARTA KATALOGOWA

Karta katalogowa do pompy ciepła z regulacją cyfrową Dimplex - DHW 300D+ do c. w. u. (COP 4,3) | od -7°C.

Pobierz

 
Kalkulator kosztów

KALKULATOR PLANOWANIA

Skorzystaj z kalkulatora planowania eksploatacji pomp ciepła firmy Dimplex. Określ swój własny roczny wskaźnik pracy systemu grzewczego.

Pobierz

 
Klasa energetyczna - Pompa ciepła z regulacją cyfrową Dimplex - DHW 300+ do c. w. u. (COP 4,3)

KLASA ENERGETYCZNA

Etykieta zawierająca informacje o klasie energetycznej i podstawowych parametrach urządzenia, np. zużyciu energii, poziomie hałasu.

Pobierz

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl