Zapytaj o produkt
m
m
Najchętniej kupowane
Sonda
Co miałoby dla Ciebie największe znaczenie przy zakupie/dostawie dużego produktu?

Piec akumulacyjny Dimplex VFMi20 - dynamiczny (2kW) + termostat i DOSTAWA gratis!

Kod produktu: VFMi20
Dostępność: 10szt.
Wysyłka: 24 godziny
Piec akumulacyjny Dimplex VFMi20 - dynamiczny (2kW) + termostat i DOSTAWA gratis!
  • promocja
Cena brutto: 2 250,00 zł 2 816,70 zł 2250.00
Cena netto: 2 290,00 zł 1 829,27 zł
Cena katalogowa: 2 816,70 zł
Oszczędzasz: 566,70 zł

Chcesz się dowiedzieć więcej o Tym produkcie lub wynegocjować większy rabat?

Zadzwoń: (84) 535 90 00
ilość szt.

10 rat RRSO 0%

W pierwszym kroku zamówienia wybierz formę płatności eRaty Santander.

0%
kup na darmowe raty

Wszystkie zamówienia powyżej 100 zł złożone przed godziną 16-tą*,

wysyłamy za darmo tego samego dnia z dostawą zazwyczaj następnego dnia roboczego.

* - przesyłki paletowe do godziny 10

darmowa ekspresowa wysyłka

Jeżeli po zakupie zmienisz zdanie to w ramach promocji na zwrot produktu w stanie fabrycznym masz do 30 dni od dnia zakupu.

dowiedz się więcej

do 30 dni na zwrot
dodaj do przechowalni

Opis

 

Dynamiczny piec akumulacyjny VFMi20 marki Dimplex o mocy 2 kW i pojemności grzewczej 16 kWh jest wydajnym i energooszczędnym urządzeniem grzewczym znajdującym zastosowaniu zarówno w domu jak i obiektach komercyjnych.

Piec VFMi złożony jest z rurkowych poziomo ułożonych grzałek otoczonych rdzeniem akumulacyjnym składającym się z cegieł magnezytowych o bardzo wysokiej gęstości, które magazynują wydzielane przez grzałkę ciepło. Całość zamknięta jest w obudowie wykonanej ze stalowej blachy malowanej proszkowo, odpornej na korozję, pod którą znajduje się izolacja z vermiculitu i microthermu, odporna na wysokie temperatury. W odróżnieniu od statycznych pieców akumulacyjnych w piecu VFMi znajduje się wydajny promieniowy wentylator, który wydmuchuje ciepłe powietrze tylko wtedy kiedy jest to potrzebne, czyli w chwili spadku temperatury w pomieszczeniu. Do monitorowania temperatury pomieszczenia  dajemy w zestawie w pełni programowalny regulator temperatury T510 marki Warmtec, dzięki któremu mamy gwarancję stabilnej temperatury oraz oszczędności w zużyciu energii cieplnej. Piec po złożeniu ma jedynie 25 cm głębokości, dzięki czemu nie zabiera dużej powierzchni w ogrzewanym pomieszczeniu.

Piece zostały skonstruowane z myślą, aby wykorzystywać tańszą taryfę energii elektrycznej, podczas której piec będzie ładowany, a skumulowana energia cieplna będzie oddawana w ciągu całego dnia. Urządzenie posiada regulację poziomu naładowania (ilości zgromadzonego ciepła), która pozwala zmniejszyć ilość pobieranej energii cieplej w okresach, gdy pełne ładowanie pieca nie jest potrzebne. Poziom ładowania powinien być ustawiany adekwatnie do temperatury zewnętrznej (im zimniej, tym wyższy poziom ładowania i odwrotnie im cieplej, tym ustawiony poziom ładowania powinien być niższy). Urządzenie przystosowane jest także do podłączenia zewnętrznego sterownika ładowania WGM 05 AC (tzw. pogodówki), dzięki któremu poziom ładowania będzie ustawiany automatycznie, w zależności od temperatury zewnętrznej (sterownik nie wchodzi w zakres dostawy) - można go zakupić tutaj. Należy pamiętać, że na podłączeniu zasilania grzałek pieca musi znajdować się zegar sterujący, który załączy zasilanie grzałek tylko w godzinach trwania tańszej taryfy (zegar nie wchodzi w zakres dostawy). Dodatkowo do zasilania wbudowanego wentylatora jest potrzebne oddzielne zasilanie pomijające zegar sterujący. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszamy koszty użytkowania urządzenia ponieważ, ciepłe powietrze jest wydmuchiwane tylko w chwili, kiedy regulator temperatury wykryje spadek temperatury pomieszczenia. Układ wydmuchiwania ogrzanego powietrza jest układem zamkniętym, a sam piec ma bardzo dobrą izolację cieplną pozwalającą na niemal całkowite ograniczenie oddawania ciepła w sposób inny, niż poprzez ten układ. 

Dzięki tak zaawansowanej konstrukcji, zmniejszamy koszty ogrzewania, ponieważ nie dochodzi do sytuacji, w której poziom naładowania pieca jest większy niż zachodzi taka potrzeba. Pozwala to na precyzyjniejsze dostosowanie naładowania pieca do ilości energii cieplnej potrzebnej do utrzymania komfortowej temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu, zależnej od aktualnej temperatury na zewnątrz. A w przypadku gdyby poziom naładowania pieca przewyższał zapotrzebowanie na energię cieplną pomieszczenia, nie zostanie ono oddane konwekcyjnie jak ma to miejsce w piecach statycznych (piec nie rozładuje się), a niewykorzystana energia cieplna zostanie zachowana w piecu aż do kolejnego procesu ładowania. Taki mechanizm działania pozwala na maksymalne skrócenie procesu ładowania i zmniejszenie kosztów pobranej energii elektrycznej.

 

Uwaga!

Aby wykorzystać tańszą taryfę prądową trzeba posiadać licznik dwutaryfowy (szczegółowych informacji udzieli lokalny zakład energetyczny). Piec jest urządzeniem instalowanym (nie posiada wtyczki), a więc jego podłączenie powinien wykonać elektryk z uprawnieniami. Piec wymaga złożenia, ponieważ jest dostarczany na palecie w kilku elementach (obudowa + cegły).

 

Zalety dynamicznego pieca akumulacyjnego Dimplex VFMi20:

  • moc grzewcza 2 kW,
  • regulator temperatury, 
  • płaska konstrukcja o głębokości 25 cm,
  • efektywna izolacja pieca,
  • pojemny rdzeń akumulacyjny,
  • możliwość podłączenia pogodówki,
  • cichy wentylator promieniowy.

Prezentacja 360 - Piec akumulacyjny VFMi20

Kliknij prezentację aby uruchomić na pełnym ekranie.

 

Gratis!

Do każdego zakupionego u nas dynamicznego pieca akumulacyjnego firmy DIMPLEX dodajemy regulator temperatury T510. Kupując u nas piec możesz wybrać sobie dowolny regulator temperatury z naszej oferty o wartości do 200zł!

 

 

przekrój pieca akumulacyjnego

 

Podłączenie pieca akumulacyjnego Dimplex VFMi:

 

Podłączenie pieca akumulacyjnego

Warto wiedzieć!

Wydajność pieca akumulacyjnego zależy od jakości izolacji cieplnej budynku/pomieszczenia, w którym będzie zamontowany. Im budynek jest lepiej ocieplony, tym dany piec akumulacyjny będzie w stanie ogrzać większe pomieszczenie. Orientacyjną wydajność pieca w zależności od ocieplenia budynku podajemy w tabeli doboru pieca akumulacyjnego. 


Opinie klientów

"Produkt dokładnie taki jak oczekiwałem! Bardzo dobre wykonanie!"

Paweł

"Towar zgodny z opisem"

Damian

"Takiego rozwiązania szukaliśmy. Nie ma porównania do piecy akumulacyjnych starego typu. Ekonomiczne, estetyczny wygląda - POLECAM"

Mateusz.

"Mam taki piec idealny estetyka funkcyjność i osoba starsza możne z niego korzystać prosty w obsłudze i dostawa szybka naprawdę warto polecam!!!"

Krystian

Specyfikacja

model VFMi20
moc grzałek (kW) 2 kW
zasilanie 230V/400V
pojemność cieplna 16 kWh
wymiary (szer. x wys. x gł.) 62,6 x 67,2 x 25 cm
masa całkowita 98kg
typ cegieł Kolii
ilość pakietów cegieł 4
termostat pokojowy w zestawie tak - T510
Gwarancja 3 lata
wydajność (A) - słabe ocieplenie 9m2
wydajność (B) - średnie ocieplenie 12m2
wydajność (C) - dobre ocieplenie 18m2
cena zawiera KGO w wysokości 0,25 zł / kg

Opinie (4)

28 grudnia 2015

Produkt dokładnie taki jak oczekiwałem! Bardzo dobre wykonanie!

30 grudnia 2015

Towar zgodny z opisem

13 października 2016

Takiego rozwiązania szukaliśmy. Nie ma porównania do piecy akumulacyjnych starego typu. Ekonomiczne, estetyczny wygląda - POLECAM

25 października 2017

Mam taki piec idealny estetyka funkcyjność i osoba starsza możne z niego korzystać prosty w obsłudze i dostawa szybka naprawdę warto polecam!!!

Produkty

do góry
Dodaj do porównywarki Przejdź do porównywarki

Do pobrania

 
Instrukcja montażu i użytkowania pieca akumulacyjnego Dimplex VFMi

INSTRUKCJA

Instrukcja montażu i użytkowania pieca akumulacyjnego Dimplex VFMi.

Pobierz

 
Instrukcja montażu i użytkowania regulatora temperatury WARMTEC T510

REGULATOR TEMP.

Instrukcja montażu i użytkowania regulatora temperatury WARMTEC T510.

Pobierz

 
Karta katalogowa regulatora temperatury WARMTEC T510

KARTA KATALOGOWA

Karta katalogowa regulatora temperatury WARMTEC T510.

Pobierz

 
Tabela doboru pieca akumulacyjnego

DOBÓR PIECA

Tabela doboru pieca akumulacyjnego.

Pobierz

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl