Kategorie
Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Kominek elektryczny 3D, do zabudowy, narożny, led - jaki wybrać? 0
Kominek elektryczny 3D, do zabudowy, narożny, led - jaki wybrać?

Kominek elektryczny 3D, do zabudowy, narożny, LED - jaki wybrać?

Jeżeli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie zastanawiasz się nad zakupem kominka elektrycznego. Przeglądając internet w poszukiwaniu wymarzonego kominka, który idealnie będzie dopasował do Twojego wnętrza trafiasz na różnego rodzaju urządzenia. Kominek elektryczny 3D, do zabudowy, z obudową, narożny, ścienny, LED, z parą wodną, wkład kominkowy, z grzaniem. W tym artykule postaram się wytłumaczyć Ci różnice w rodzajach kominków. Poznasz również opinie użytkowników.

Kominek elektryczny to świetna alternatywa dla standardowych kominków

Na samym początku chciałbym, abyś wiedział, że kominek elektryczny to świetna alternatywa dla osób, które z różnych względów nie mogą zamontować tradycyjnego kominka, np. mieszkają w bloku.

8 powodów dla których warto wybrać kominek elektryczny

 • oferowane w kilku rodzajach (z obudową, do zabudowy, narożny, ścienny, przenośny)
 • podczas montażu nie jest wymagany przewód kominowy
 • urządzenia dostępne są z funkcją grzewczą lub bez
 • modele występujące z możliwością sterowania za pomocą pilota
 • możliwość korzystania z urządzenia cały rok
 • najnowsze urządzenia charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji (technologia LED)
 • bezpieczne w obsłudze
 • brak obowiązku czyszczenia oraz konserwacji

Jaki rodzaj rodzaj kominka wybrać?

Kominek elektryczny z obudową

Jeden z najbardziej popularnych rodzajów kominków elektrycznych. Konstrukcja urządzenia pozwala na umieszczenie go w dowolnym miejscu przy ścianie bez konieczności wykonywania kosztownego i czasochłonnego remontu. Zdjęcie przedstawia kominek elektryczny Modern zaaranżowany przez jedną z naszych klientek.

Aranżacja kominka elektrycznego z obudową

Kominek elektryczny narożny

Idealny sposób na zaaranżowanie wnęki przy ścianie. W zależności od modelu możliwe jest ustawienie kominka płasko przy ścianie lub w narożniku pomieszczenia (przy wykorzystaniu dodatkowych elementów dołączanych do obudowy). Poniżej przedstawiamy kominek elektryczny Dimplex Toronto z opcją narożnikową. (efekt płomienia Optiflame)

Kominek elektryczny narożny Dimplex Toronto

Kominek elektryczny narożny Dimplex Toronto

Kominek elektryczny do zabudowy

Umożliwia zabudowanie w ścianie, meblach, bądź dowolnego rodzaju obudowie, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Zdjęcie przedstawia aranżację kominka elektrycznego Dimplex Kaseta/Cassete 600 (efekt płomienia Opti-myst).

Kominek elektryczny Dimplex Kaseta/Casette 600

 

W ofercie znajdują się również kasety do zabudowy, które nie są wyposażone w polana. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość łączenia kilku kaset w szeregu, co daje możliwość tworzenia niezwykle efektownych instalacji liniowych. Zdjęcie przedstawia aranżację Kasety 1000 R Dimplex Opti-Myst.

Kominek elektryczny ścienny

Kominki ścienne świetnie wypełniają wolne miejsce na ścianie. Ciekawe opcja dla osób, które chciałyby mieć kominek, ale nie mają wystarczająco miejsca w pomieszczeniu.

Urządzenia występują w dwóch wersjach:

 • do zawieszenia na ścianie,
 • do całkowitej zabudowy w ścianie.

Na zdjęciu aranżacja kominka elektrycznego Dimplex Prism 50" (efekt Optiflame). Urządzenie standardowo przeznaczone jest do całkowitej zabudowy w ścianie, istnieje możliwość dokupienia dedykowanej ramy w kolorze białym, orzecha lub czarnym.

Kominek elektryczny Dimplex Prism 50

Kominek elektryczny wolnostojący

W pełni uniwersalnie urządzenia, bez potrzeby ustawiania bezpośrednio przy ścianie. W ostatnim czasie cieszące się coraz większą popularnością kominki elektrycznego typu "Koza". Zdjęcie przedstawiające kominek elektryczny wolnostojący Dimplex Stockbridge (efekt płomienia Opti-myst).

Optiflame i Opti-myst czym się różnią?

Przy nazwach kominków możesz zauważyć powtarzające się na przemian dwa słowa. Pamiętaj, że są to nazwy technologii wykorzystanych w poszczególnych kominkach, a nie nazwy kominków..

Prezentacja płomienia Optiflame

Optiflame - powstaje on dzięki odpowiedniemu odbiciu światła w tylnej części kominka oraz zastosowaniu imitacji paleniska żarzącego się drewna, polan, prawdziwego węgla lub ozdobnych kamieni.

W zależności od modelu występują wersje z możliwością regulacji jasności oraz prędkości wyświetlanego płomienia.

Są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają skomplikowanego montażu i działają natychmiast po podłączeniu do prądu.

Prezentacja płomienia Opti-myst

Opti-myst - to jedyny w swoim rodzaju, w pełni trójwymiarowy efekt płomienia i dymu, doskonała iluzja, praktycznie niemożliwa do odróżnienia od prawdziwego ognia. Unikalna technika polega na wygenerowaniu mgły wodnej za pomocą ultradźwięków, która właściwie oświetlona wznosi się dając złudzenie ognia i unoszących się nad nim smużek dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, palenisko kominka staje się przestrzenne, a płomienie nie sprawiają wrażenia płaskich.

Dodatkowo część modeli wyposażona jest w technologie Opi-glo, która idealnie odwzorowuje żarzące się polana wygląda to niezwykle naturalnie i realistycznie

Są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają skomplikowanego montażu i działają natychmiast po podłączeniu do prądu, należy pamiętać jedynie o regularnym napełnianiu zbiornika na wodę. Jeden zbiornik wystarcza na około 8 godzin ciągłej pracy.

Lecz to nie jedyne efekty płomienia, w które wyposażane są kominki elektryczne. Mniej popularnym, lecz równie efektownym rozwiązaniem są kominki wyposażone w technologię Revllusion oraz Opti-V.

Prezentacja płomienia Revillusion

Technologia Revillusion to prawdziwy przełom w generowaniu iluzji płomienia, a zarazem znaczący krok naprzód dla całej branży kominków elektrycznych.

Kominki z efektem Revillusion w zestawie posiadają naturalnie wyglądają polana, które stanowią idealne uzupełnienie efektu płomienia, a zarazem nadają całości niezwykłego realizmu i autentyczności.

Migoczące płomienie posiadają możliwość regulacji jasności oraz migotania, a także wybór koloru podświetlenia podstawy płomienia, czym mamy możliwość uzyskania jeszcze ciekawszego efektu. Tym samym w prosty sposób dostosujemy styl płomienia do aktualnej atmosfery w pomieszczeniu lub intensywności oświetlenia w pomieszczeniu.

Prezentacja płomienia Opti-V

Efekt Opti-V to jedno z najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie uzyskiwania efektu naturalnych płomieni.

Zasada działania polega na wyświetlaniu wysokiej rozdzielczości obrazu na ekranie LCD oraz techniki hologramowej zwanej “Duchem Peppera”, używanej przez iluzjonistów. Tym samym palenisko nabiera przestrzennego efektu, a płomienie nabierają trójwymiarowego charakteru.

Kominki wyposażone w Technologię Opti-V nadają każdemu salonowi klasy i stylu, a sam efekt płomienia wraz z efektem akustycznym daje realistyczne doznania wizualne.

Kominek elektryczny jako główne lub dodatkowe źródło ciepła

Większość kominków elektrycznych zostało wyposażonych w funkcję grzewczą. Moc grzewcza 2 kW (2000 W) z nadmuchem daje ciepło wystarczające do ogrzania pokoju lub dowolnego pomieszczenia o wielkości do 20 m2.

W zależności od modelu możliwa jest regulacja temperatury w pomieszczeniu za pomocą:

 • termostatu manualnego (bimetalicznego)
 • termostatu elektronicznego z dokładnością do 1°C

Sterowanie temperaturą za pomocą termostatu pozwala na energooszczędne zarządzenie funkcją grzewczą.

Warto pamiętać, że w większości kominków efekt świetlny jest niezależny od funkcji grzewczej.

Koszty eksploatacji kominków elektrycznych

Koszt pracy 1 godziny efektu świetlnego

Zakładając, że do wyświetlania efektu świetlnego wykorzystywana jest technologia LED to koszt pracy jednej godziny efektu świetlnego wynosi około 1 gr.

Koszt pracy 1 godziny funkcji grzewczej

Zakładając, że urządzenie o mocy 2 kW (2000 W) pracuję przez godzinę z pełną mocą to koszt energii elektrycznej wyniesie około 1 zł.

Pamiętaj, że wbudowany termostat wyłączy urządzenie po osiągnięciu zadanej temperatury. Oznacza to, że faktyczny koszt energii elektrycznej będzie sporo mniejszy.

Podsumowanie

Kupując kominek elektryczny przede wszystkim musisz zdecydować jaki rodzaj kominka potrzebujesz:

 • z obudową,
 • narożny,
 • do zabudowy,
 • przenośny/wolnostojący

Większość kominków transportowanych jest na palecie co może wiązać się z wysokimi kosztami dostawy. Upewnij się, że sprzedający zapewnia darmową dostawę.

Koszt zakupu urządzenia przekracza kilkaset złotych, kupuj jedynie urządzenie u zweryfikowanych sprzedawców. Poszukaj opinii na temat sprzedającego.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze wybieraj urządzenia znanych i sprawdzonych producentów np. zapytaj sprzedającego jak długo firma produkująca urządzenia jest na rynku.

Zapoznaj się z warunkami gwarancji ponieważ wysłanie urządzenia na palecie do serwisu może być dla Ciebie nie lada wyznaniem.

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl