Kategorie
Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Inteligentne ogrzewanie jeszcze bardziej smart - Danfoss Link 0
Inteligentne ogrzewanie jeszcze bardziej smart - Danfoss Link

Hasło inteligentny dom (z ang. smart home) skutecznie przyciąga uwagę. Jest to w pełni zrozumiałe - kto nie chciałby zyskać w ciągu dnia więcej czasu na odpoczynek czy rozwijanie swoich pasji i pozwolić, aby dom pracował za (i dla) nas? Niestety refleksja o kosztach zautomatyzowanego domu potrafi sprowadzić nas na ziemię. Ale czy słusznie? Udowodnimy, że system tworzący inteligentny dom jest na wyciągnięcie ręki przeciętnego Kowalskiego.

Danfoss Link™ - prosty sposób na inteligentne ogrzewanie

Jednym z ciekawszych rozwiązań w idei “smart home” jest innowacyjny system bezprzewodowej regulacji temperatury Danfoss Link™. Stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach Danfoss Link umożliwia banalnie łatwe i szybkie sterowanie:System umożliwia szybkie sterowanie

 • grzejnikami,
 • elektrycznym ogrzewaniem podłogowym,
 • wodnym ogrzewaniem podłogowym.
Danfoss Link RS

Zalety systemu Danfoss Link™ :

 • wysoka kompatybilność zaworowa - RA, RAV, RAVL, M30x1,5:TA Heimeier, Honeywell, Oventrop,
 • funkcja zabezpieczenia przed zamarzaniem rur,
 • funkcja zabezpieczenia przed dziećmi,
 • funkcja wykrywania otwartych okien,
 • funkcja anty blokująca (zachowuje sprawność zaworu grzejnikowego),
 • niskie szumy <30DB,
 • żywotność baterii do 2 lat.
Danfoss Link CC

 

Główną zaletą układu jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą telefonu lub tabletu z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Oznacza to, że nawet będąc na wakacjach setki czy nawet tysiące kilometrów od domu mamy wpływ na temperaturę w każdym jego pomieszczeniu z osobna - a tym samym na ilość emitowanego ciepła czyli rachunki za ogrzewanie. Jak to możliwe?

Aplikacja Danfoss Link™

System Danfoss Link™ został zintegrowany z bezpłatną aplikacją Danfoss Link™ App (dostępna na Android i iOS), która umożliwia sterowanie ogrzewaniem w domu niezależnie od miejsca i czasu. Aplikacja monitoruje temperatury zanotowane przez termostaty w poszczególnych pomieszczeniach i pozwala na szybkie i wygodne korekty. Interfejs użytkownika Link App jest bardzo intuicyjny a jednocześnie posiada sporo ciekawych udogodnień jak np. funkcja “urlop”, która obniża temperatury w pomieszczeniach podczas naszego wyjazdu do poziomu “ochrony przed zamarzaniem” czy funkcja “otwartego okna” - dzięki niej termostat wyłącza się w momencie wykrycia znaczącego spadku temperatury, takiego jak podczas wietrzenia pokoju.

Ogrzewanie dostosowane do Twojego rytmu dnia

Jednak naszym zdaniem najciekawszą funkcją systemu Danfoss Link™ jest dzienny lub tygodniowy harmonogram ogrzewania. Pozwala to dostosować ogrzewanie do indywidualnego rytmu dnia - automatycznie obniżyć temperaturę podczas naszej nieobecności w domu i podwyższyć komfort cieplny w momencie, kiedy tego potrzebujemy. Dlaczego zwracamy uwagę na tą funkcję? Ponieważ zaprogramowany harmonogram temperatur pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania - nawet do 30%!

Sercem całego systemu jest panel centralny Danfoss Link™ CC, który współpracuje z termostatami pokojowymi, grzejnikowymi “living connect”, ogrzewaniem podłogowym wodnym i elektrycznym a nawet bezprzewodowymi przekaźnikami elektrycznymi w całym domu. Zapewnia kontrolowanie do 50 urządzeń na powierzchni do 300m2, więc przy pomocy dotykowego panela możliwa jest centralna i precyzyjna regulacja temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna.

Danfoss Link - bezprzewodowy system regulacji grzejników oraz instalacji ogrzewania podłogowego

Urządzenia wchodzące w skład systemu Danfoss Link™ komunikują się między sobą za pomocą fal radiowych z-wave. Transmisja z-wave jest wykorzystywana w większości dostępnych na rynku systemach automatyki budynkowej. Oznacza to, że możliwa jest łatwa integracja Danfoss Link™ z innymi systemami, które wspólnie tworzą w pełni sterowalny dom inteligentny.

 

W skład systemu Danfoss Link™ wchodzą:

 

Panel centralny Danfoss Link™ CC

Dandoss Link CC (+PSU) 014g0288
Wspomniany wcześniej centralny sterownik do regulacji temperatur w całym systemie. Przez panel centralny CC sterowane są poszczególne urządzenia w układzie jak i cały układ jednocześnie. Jest to niezbędny element do stworzenia “inteligentnego ogrzewania”. Producent oferuje dwie wersje - z zasilaczem sieciowym NSU oraz podtynkowym PSU.

Zobacz

Termostat Danfoss Link™ Connect

Dandoss Link CC (+PSU) 014g0288
Elektroniczny termostat grzejnikowy z dwoma czujnikami temperatury. Dzięki technologii radiowej komunikuje się bezprzewodowo z panelem centralnym Danfoss Link™ CC. Wyświetlacz i łatwa obsługa pozwalają na regulację temperatury ręcznie na termostacie lub z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Danfoss Link™ App. Pasuje do wszystkich najczęściej spotykanych typów zaworów grzejnikowych i zastępuje tradycyjne termostaty grzejnikowe.
 
 

 

Termostat pokojowy RS Danfoss Link™

Dandoss Link RS - termostat pokojowy
Termostat posiada elektroniczny czujnik do pomiaru i regulacji temperatury. Przeznaczony jest do kontroli ogrzewania grzejnikowego, podłogowego elektrycznego i wodnego. Podświetlany ekran LED wskazuje aktualną temperaturę w pomieszczeniu.
 

Danfoss Link™ HC

Dandoss Link HC - regulator nadrzędny
Regulator główny wodnego ogrzewania podłogowego. Posiada 5 wyjść sterujących i możliwość podłączenia 5 termostatów, napięcie sterowania 24V, napięcie zasilania 230V. Współpracuje z napędami termicznymi TWA, wyposażony jest także w transformator, przekaźnik pompy i kotła.
 
 

 

Termostat podłogowy Elektro Danfoss Link™ FT

Zobacz termostat podłogowy Elektro Danfoss Link FT
Termostat z dwoma czujnikami temperatury do utrzymania stałej temperatury podłogi. Komunikuje się bezprzewodowo z panelem centralnym Danfoss Link™ CC dzięki zastosowaniu technologii radiowej. Posiada też przekaźnik i funkcję wzmacniania sygnału.
 

Wzmacniacz sygnału RU

Dandoss Link CF-RU - wzmacniacz sygnału
Stosowany w celu zwiększenia zasięgu radiowego pomiędzy panelem centralnym, termostatami grzejnikowymi innymi komponentami. Znajdzie zastosowanie w budynkach, gdzie występują duże odległości od termostatów i w przypadku złego zasięgu radiowego - wzmacniacz zwiększa zasięg do 30 metrów, umożliwia też instalację maksymalnie 3 wzmacniaczy sygnału w jednym systemie.
 
 

 

Oszczędność i komfort

W jaki sposób system obniża wydatki na ogrzewanie? Danfoss Link™ szybko i precyzyjnie reaguje na zmiany temperatury, stabilnie utrzymuje ją w pożądanym zakresie i w ten sposób zapewnia redukcję kosztów ciepła. Dba też o to, by nie ogrzewać zbędnie pomieszczeń w których nie przebywamy przez dłuższy czas w ciągu dnia - sypialni lub salonu czy kuchni - nocą.

Trzeba też podkreślić, że inteligentny system ogrzewania znacznie podnosi komfort życia domowników i dba o ich bezpieczeństwo. Elastyczna regulacja temperatury sprawi, że nigdy nie odczujemy chłodu podczas wieczornej kąpieli czy porannej toalety. Dlatego takie rozwiązania spotkamy nie tylko w nowo powstających budynkach, system smart-home świetnie sprawdza się również w domach już istniejących.

Łatwość instalacji

System Danfoss Link™ jest również łatwy do montażu w budowlach już istniejących, a wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie produkty. Wymagana również jest prywatna sieć WLAN, dzięki której panel centralny CC może pracować w pełnej integracji z pozostałymi inteligentnymi urządzeniami przy pomocy aplikacji Danfoss Link™ App. Instalację można przeprowadzić w 4 krokach :

 • instalacja termostatów Link™ Connect - wymiana starych termostatów na nowy termostat elektroniczny Link™ Connect, np w pokoju dziennym,
 • podłączenie termostatu Link™ Connect z panelem centralnym CC - gdy już jest podłączony panel centralny CC do sieci zasilania oraz po zakończonej konfiguracji trzeba podłączyć z nim termostat Link™ Connect,
 • test sieci bezprzewodowej - połączyć panel centralny CC do sieci Wi-Fi przy pomocy instrukcji pojawiających się na wyświetlaczu, a następnie przeprowadź test pracy w sieci Wi-Fi,
 • połączenie aplikacji Danfoss Link™ App z panelem centralnym - po ściągnięciu aplikacji Danfoss Link™ App na swój smartfon (aplikacja kompatybilna z systemem iOS oraz Android) można połączyć panel centralny CC wykonując instrukcje konfiguracyjne pojawiające się na wyświetlaczu.

Po zainstalowaniu systemu Danfoss Link™ można cieszyć się komfortowym oraz oszczędnym korzystaniem z funkcji, które daje nam system Danfoss Link™.

Danfoss Link - instalacja systemu i połączenie aplikacji


Ogrzewanie elektryczne w służbie środowisku

Ogrzewanie elektryczne w służbie środowisku

„Bądź eko“, „Dbaj o środowisko“ „Chroń naszą planetę“- te hasła sukcesywnie przekazywane nam już od najmłodszych szkolnych lat przylgnęły do naszej codzienności i bądźmy szczerzy, przestały robić na nas wrażenie...

Czytaj dalej...

Promienniki podczerwieni Dimplex z serii BS i OXD

Ogrzewanie elektryczne w służbie środowisku

Do oferty naszego sklepu dołączyły promienniki podczerwieni marki Dimplex. W ofercie producenta znajdują się dwa rodzaje promienników: kwarcowe oraz halogenowe. Promienniki podczerwieni Dimplex serii BS i QXD wytwarzają fale, za pomocą których emitowana jest energia.

Czytaj dalej...

Kurtyny powietrzne z nagrzewnicą WARMTEC

Kurtyny powietrzne z nagrzewnicą WARMTEC

W naszym sklepie posiadamy obecnie już wszystkie dostępne modele kurtyn powietrznych marki WARMTEC. Modele WRS, WRM+ oraz WRMS+ są profesjonalnymi urządzeniami zapewniającymi silny strumień powietrza...


Czytaj dalej...

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl