Kategorie
Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Piece akumulacyjne Dimplex VFE - nowoczesne podejście w ogrzewaniu 0
Piece akumulacyjne Dimplex VFE - nowoczesne podejście w ogrzewaniu

Piece akumulacyjne VFE są nowością na rynku wprowadzoną przez firmę Dimplex- czołowego producenta urządzeń grzewczych. Wraz z kolejnymi produktami udowadnia, że w pełni rozumie i spełnia oczekiwania klientów, dostosowując urządzenia w taki sposób, aby spełniały najbardziej zindywidualizowane potrzeby.

Sama zasada działania pieca pozostała niezmienna - piec wykorzystuje tańszą taryfę prądu w trakcie ładowania, by oddawać ciepło w dowolnym momencie - bez konieczności poboru prądu w porze, kiedy energia jest droższa.

Więcej na temat działania pieca akumulacyjnego przeczytasz klikając w poniższy odnośnik.

Przejdź do artykułu

Solidna, estetycznie wykonana obudowa w kolorze białym sprawia, że urządzenie mimo surowości kształtów prezentuje się niezwykle dobrze i nowocześnie.


Dimplex VFE - paleta możliwości na codzień

W modelach z serii VFE duży nacisk położono przede wszystkim na wygodę użytkowania oraz wszechstronną integrację z urządzeniami wspomagającymi pracę pieca.

Przyszłościowe myślenie producenta objawia się w kompatybilności pieców VFE z systemami Smart Grid - czyli inteligentnymi sieciami energetycznymi, które przeżywają okres dynamicznego rozwoju i w niedalekiej przyszłości mają szansę stać się użytkowane na masową skalę.  

System Smart Grid można scharakteryzować jako dostarczanie odbiorcom usług energetycznych z powszechnym wykorzystaniem środków IT. Ta nowoczesna technologia komunikacyjna umożliwia integrację różnych części systemu energetycznego (również ze źródeł odnawialnych) w inteligentną sieć, optymalizując i koordynując jej pracę. Tym samym możliwe jest zwiększenie efektywności przy jednoczesnej redukcji kosztów.

Piece z serii VFE wyposażono w niezwykle uniwersalny sterownik ładowania współpracujący z urządzeniami starszego typu, który może przetwarzać sygnały AC i DC, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla już istniejących instalacji.

W skład ich wyposażenia wchodzi również zaawansowany regulator temperatury, który pozwala na pełne dostosowanie cyklu pracy do własnych upodobań:

 • programator dzienny z możliwością ustawienia do 4 automatycznych zmian temperatury w ciągu dnia oraz programator tygodniowy z pewnością są funkcjami, które pozwolą cieszyć się niemal bezobsługowym użytkowaniem pieca.

Jeśli fabryczny regulator nie spełnia naszych oczekiwań, producent przewidział możliwość integracji z regulatorem zewnętrznym, czyniąc z pieca VFE urządzeniem naprawdę elastycznym i dopasowanym do potrzeb odbiorcy.

Sam wyświetlacz panelu sterującego umiejscowiony jest na froncie urządzenia. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta i intuicyjna sprawiając, że programowanie pieca nie sprawia żadnych trudności.

Funkcja zbliżeniowa załącza podświetlenie wyświetlacza tylko na czas zmiany parametrów, tym samym nie ma obaw o zakłócanie snu przez rażące światło panelu.


Charakterystyka pieców z serii Dimplex VFE

 • są kompatybilne z centralnymi sterownikami ładowania różnego typu,
 • ich współpraca to zasługa elektronicznego, zintegrowanego regulatora ładowania AC/DC oraz opcji dostosowania sygnału ED w sterownikach AC,
 • dedykowane do użytkowania jako część systemów z inteligentnymi koncepcjami sterowania,
 • wbudowany regulator temperatury pokojowej,
 • możliwość podłączenia zewnętrznego termostatu pokojowego,
 • wyposażony w samouczący się system automatycznego ładowania (poziom naładowania określany w trybie automatycznym w odniesieniu do temperatury pomieszczenia) - możliwość instalacji bez centralnego sterownika ładowania,
 • funkcja "otwarte okna" - zmniejsza moc grzewczą po wykryciu nagłego spadku temperatury,
 • pełne skumulowanie energii w czasie 8-godzinnego cyklu ładowania,
 • sygnał napięcia sterującego opcjonalnie DC 0,91- 1,43 V lub AC 230 V, % ED
 • prosta w obsłudze aplikacja instalatora służąca do uruchamiania, serwisu i usuwania usterek.

Zobacz piece akumulacyjne z serii Dimplex VFE

MODEL MOC SZEROKOŚĆ MASA LINK
VFE 20K 2 kW 62,2 cm 127 kg Przejdź do oferty>>
VFE 30K 3 kW 77,2 cm 178 kg Przejdź do oferty>>
VFE 40K 4 kW 92,2 cm 229 kg Przejdź do oferty>>
VFE 50K 5 kW 107,2 cm 280 kg Przejdź do oferty>>
VFE 60K 6 kW 122,2 cm 331 kg Przejdź do oferty>>
VFE 70K 7 kW 137,2 cm 382 kg Przejdź do oferty>>

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl