Kategorie

Oferta klimatyzatorów na 2020

Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Dlaczego nie sprzedajemy biokominków? 0
Dlaczego nie sprzedajemy biokominków?

Jeśli interesujesz się tematem kominków, na pewno zetknąłeś (bądź zetkniesz) się z nazwą “biokominki”. Cieszą się one ciągle rosnącym zainteresowaniem - całkiem możliwe, że głównym powodem tej popularności jest niewielki nakład pracy jaki wymagają podczas użytkowania (w stosunku do tradycyjnego paleniska). A co istotne na etapie instalacji -  kominki na biopaliwo nie potrzebują przewodu kominowego, więc dość często są proponowane jako alternatywa dla tradycyjnych kominków. 

Mimo tych niewątpliwych zalet, w naszej ofercie nie znajdziecie biokominków. Dlaczego?

Misją emultimax.pl, jako sklepu internetowego, jest oferowanie klientom produktów: najwyższej jakości oraz sprawdzonych - takich, za które możemy ręczyć. Lecz nade wszystko -  produktów bezpiecznych

Biokominek sam w sobie można nazwać bezpiecznym, lecz warto pamiętać, że paliwo niezbędne do działania biokominka - bioetanol - niesie ze sobą ryzyko pożaru. Oczywiście, uważne uzupełnianie paliwa, zgodnie z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa nie powinno stanowić ryzyka. Natomiast już rozlanie łatwopalnej substancji może doprowadzić do rozprzestrzenienia się pożaru w domu. Tak samo - uzupełnianie zbiornika przy rozgrzanym palniku, czy po prostu - nalanie zbyt dużej ilości paliwa - również może doprowadzić do niebezpieczeństwa.

Ostatnie tragiczne wydarzenia w Poznaniu pokazały, jak niewiele potrzeba by stworzyć zagrożenie dla życia poprzez nieuważne korzystanie z biokominka. Co prawda, szczegóły owego wydarzenia są jeszcze nieznane, lecz właściwie co roku słyszymy o kolejnych niebezpiecznych sytuacjach, których źródłem są biokominki.

Jeśli obawiasz się otwartego ognia i używania paliwa, ale jednocześnie zależy ci na jak najbardziej realnym efekcie ognia, polecamy kominki elektryczne na parę wodną w technologii Opti-myst (ZOBACZ).

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl