Kategorie
Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Istota dbania o urządzenia klimatyzujące 0
Istota dbania o urządzenia klimatyzujące

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie miejsca użyteczności publicznej, miejsca pracy czy też zwykłe sklepy bez takiego udogodnienia jakim niewątpliwie jest klimatyzacja. Jak w kultowym filmie z lat siedemdziesiątych w reżyserii Jana Himilsbacha "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" kiedy to grupa bezrobotnych podziwiała urządzenie, które poprawiało komfort przebywania w pomieszczeniu, tak dzisiaj dziwimy się, jeśli takiego urządzenia gdzieś nie ma. Szczególnie wtedy kiedy za oknami panują wysokie temperatury. Urządzenia te zwane klimatyzatorami ewoluowały w stosunku do tego, co było dostępne na rynku jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz większa liczba oferowanych funkcji sprawia, że dużą popularnością cieszą się klimatyzatory przenośne, szczególnie jeśli mają być użytkowane w małych pomieszczeniach. Idealnym przykładem jest klimatyzator Warmtec KP35W - 3500W. Jego szerokie możliwości pozwalają nie tylko na chłodzenie powietrza ale także grzanie, osuszanie a także cyrkulację powietrza.

 

Klimatyzator przenośny Warmtec KP35W jest nowoczesnym i wielofunkcyjnym urządzeniem (4w1). Pozwala utrzymać komfortową dla naszego zdrowia i samopoczucia temperaturę powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych czy handlowych do 40m² powierzchni.

Istota dbania o urządzenia klimatyzujące

Zarówno klimatyzatory dawniejsze, obszerne jeśli chodzi o gabaryty jak i te bardziej współczesne mające swoje zastosowanie nawet w małych mieszkaniach wymagają regularnej konserwacji. Pozwala to na długoletnie i bezawaryjne korzystanie z urządzenia. Jednak jeszcze ważniejszym aspektem przemawiającym za konserwowaniem i czyszczeniem urządzeń klimatyzacyjnych jest nasze zdrowie.

Zaniedbania w czyszczeniu klimatyzatora, a wpływ na zdrowie

Z pewnością wielu słyszało o zagrzybieniu klimatyzacji w samochodach. To samo może się dziać w przypadku klimatyzacji w pomieszczeniach. Przebywanie w miejscach z zagrzybioną klimatyzacją gdzie delikatnie mówiąc powietrze nie jest pierwszej świeżości a idące za tym odczucie dyskomfortu to tylko powierzchowność problemu. Poważniejszą sprawą jest wpływ takiego powietrza na nasze zdrowie. Nieregularnie czyszczona klimatyzacja można wywołać liczne choroby takie jak chociażby alergie czy zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych.

Jak temu zapobiec??

Tylko regularne czyszczenie klimatyzacji pozwoli zapobiec wszelkim negatywnym skutkom, które się mogą pojawić w związku z używaniem klimatyzatorów. Oczywiście nie wszystko możemy zrobić sami. Wiele urządzeń wymaga serwisowania przez profesjonalne firmy. Ponadto ważnym elementem w dbaniu o to aby korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych było nie tylko przyjemne ale i jak najlepsze dla zdrowia jest odpowiedni wybór pod kątem eksploatacji. Dobrym przykładem będzie tutaj współczesny odkurzacz. Dawne odkurzacze tzw. workowe były zamknięte i tak naprawdę nie było widać co zbierają do środka. Teraz nierzadko w odkurzaczach wykorzystywane są pojemniki przezroczyste dzięki czemu wiadomo co zbieramy do pojemnika i mamy obraz tego jak naprawdę było brudno na powierzchni, która była odkurzana. Analogicznie jest z klimatyzatorami. Niektóre posiadają zmywalne filtry powietrza, dzięki czemu ich utrzymanie w czystości jest bardzo proste. Dodatkowo podobnie jak w przypadku odkurzaczy z pojemnikami na kurz daje to nam pogląd z jakim powietrzem mamy do czynienia w pomieszczeniu w którym użytkujemy klimatyzator. Takie wymienialne filtry powietrza posiada omawiany już wcześniej klimatyzator Warmtec KP35W - 3500W.

Co możemy zrobić sami?

Wobec tego nasuwa się pytanie co my użytkownicy możemy sami zrobić. W samodzielnych działaniach dla jak najlepszej pracy naszego urządzenia może pomóc preparat do dezynfekcji, czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji. Środek ten ma uniwersalne zastosowanie dzięki czemu będziemy mogli wyczyścić klimatyzatory przenośne czy stacjonarne a także klimatyzację w naszym samochodzie. Wygodne opakowanie w sprayu czyni ten preparat łatwym do zaaplikowania. Użycie preparatu przedstawiamy na filmie (na dole tego artykułu).

Preparat środek do dezynfekcji czyszczenia odgrzybiania klimatyzacji 0,5l

Profesjonalny preparat myjący o właściwościach bakterio-, wiruso- i grzybobójczych, przeznaczony jest do czyszczenia klimatyzatorów przenośnych, klimatyzacji stacjonarnych (split) oraz klimatyzacji w samochodach .

Bez pomocy fachowca możemy również wyczyścić filtry. Jest to czynność bardzo prosta. Najpierw należy wyjąć filtry z urządzenia. Następnie używamy odkurzacza aby usunąć zebrany kurz z powierzchni filtra. Jeśli jest mocno zabrudzony, zanurzamy go w ciepłej wodzie i spłukujemy kilka razy. Częstotliwość oczyszczania filtra zależy od zaleceń producenta. W przypadku klimatyzatora Warmtec KP35W zalecane jest to robić przynajmniej raz w tygodniu. Niektóre klimatyzatory przenośne mogą być wyposażone w filtr HEPA, dzięki czemu mogą oczyszczać powietrze. Z powodu innych materiałów, z których wykonano ten filtr nie można go w żaden sposób czyścić. W przypadku zanieczyszczenia w znacznym stopniu (może objawiać się to znacznym spadkiem wydajności urządzenia) filtr HEPA należy wymienić na nowy.

Oprócz tego istotne są czynności, które należy wykonać sezonowo. Na początku każdego sezonu użytkowania naszego urządzenia z racji jego zasilania należy sprawdzić czy kabel zasilający i wtyczka nie są uszkodzone, a uziemienie jest sprawne. Jest to kluczowe dla prawidłowego działania urządzenia a przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa. W końcu mamy do czynienia z urządzeniem elektrycznym. Z końcem sezonu lub nawet wcześniej (zależy to od trybu pracy urządzenia) będziemy także musieli opróżnić wewnętrzny zbiornik z wody (skroplin). Aby to zrobić musimy najpierw usunąć korek spustowy, pamiętając o podłożeniu naczynia do którego spłynie woda. Upewniamy się czy cała woda wypłynęła ze zbiornika. Następnie z powrotem zakładamy korek spustowy. Pamiętajmy także o osuszeniu i wyczyszczeniu filtrów.

Wszystkie produkty, które są wspomniane w artykule może nabyć w naszym sklepie.

Jak odgrzybić klimatyzację krok po kroku na przykładzie klimatyzatora Warmtec KP35W?

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl