Kategorie
Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Wady i zalety klimatyzatorów przenośnych 0
Wady i zalety klimatyzatorów przenośnych

ZALETY KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

  • komfort termiczny

Dostarczanie przyjemnego chłodu do pomieszczeń, nawet gdy na zewnątrz panuje rekordowy upał, to cała istota klimatyzacji. Klimatyzatory przenośne mają zapewnić komfort termiczny odpowiadający potrzebom naszego organizmu.

  • szybki montaż

Właśnie ten czynnik zadecydował o wielkiej popularności klimatyzatorów przenośnych. Choć słowo “montaż” jest tu użyte nieco na wyrost, bo oznacza dwie banalnie proste czynności: wystawienie rury za okno i włożenie wtyczki do gniazda elektrycznego. Zajmuje to nie więcej niż kilka minut, nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a koszty instalacji są praktycznie zerowe.

  • łatwe przemieszczanie

Ta cecha klimatyzatora okazuje się być ważna, gdy będzie używany w więcej niż jednym pomieszczeniu. I o ile można rozważać zakup klimatyzatora stacjonarnego dla domów i lokali własnościowych, to dla tych wynajmowanych klimatyzacja przenośna jest właściwie jedynym sensownym rozwiązaniem - chyba, że chcemy pozostawić ją w prezencie swoim następcom:-)

  • natychmiastowe chłodzenie

Nie ma drugiej takiej klimatyzacji, która może chłodzić niemal natychmiast po wyjęciu z pudełka. Nie dość, że klimatyzator przenośny działa szybko, to też skutecznie. Niemniej jednak trudno jest podać tutaj konkretny czas, jaki potrzebny byłby na schłodzenie pomieszczenia - zależy to od samego urządzenia, kubatury pomieszczenia, temperatury początkowej oraz wielu innych parametrów.

  • cena

Tradycyjny klimatyzator dla domu czy mieszkania można kupić za mniej niż 1000 zł, ale nie liczmy wtedy na wysoką wydajność, czy cichą pracę. Ceny sprawdzonych klimatyzatorów stacjonarnych zaczynają się od 2000 zł wzwyż. Do tej kwoty trzeba doliczyć montaż, przez co całościowy koszt zamyka się w granicach 3 - 5 tys. złotych. Klimatyzatory przenośne są sporo tańsze - dobre egzemplarze można kupić już za ok. 1000 zł. Wraz z dodatkowymi funkcjami klimatyzatora tj. nawilżanie, osuszanie, czy nawet grzanie, cena rośnie w górę, choć nawet w przypadku tych wysokopółkowych nie przekracza 2 - 2,5 tys. złotych.

 

WADY KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

  • hałas

Urządzenie pracuje stosunkowo głośno. Przy standardowych ustawieniach klimatyzator generuje natężenie dźwięku podobne do ludzkiej rozmowy, czy szmeru w biurze. Skąd to wiemy? Bo mieliśmy okazję przetestować sporą część modeli dostępnych na rynku - wszystkie klimatyzatory generują właściwie identyczny hałas. I choć producenci klimatyzatorów prześcigają się w wymyślaniu nowych metod na jego zwalczanie, to póki co bezskutecznie. Hałas wciąż pozostaje jedną z największych wad klimatyzacji przenośnej.

  • rura wyrzutowa

To nieodłączny i zarazem trochę kłopotliwy element klimatyzatora przenośnego - za każdym razem, gdy chcemy go uruchomić, musimy podłączać rurę z okna do urządzenia. Nie wygląda to specjalnie estetycznie, ani nie jest zbyt efektywne, bo jak wiadomo otwarte okna i drzwi to wróg klimatyzacji (choć z tym problemem można sobie poradzić montując uszczelkę okienną np. AirStop). Niektóre modele klimatyzatorów pozwalają na częściowe pozbycie się rury z mieszkania poprzez zamontowanie jej "na odwrót" - więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

  • niższa sprawność niż standardowa klimatyzacja

Niższa sprawność bierze się stąd, że klimatyzator poprzez rurę usuwa część powietrza z pomieszczenia na zewnątrz. Dla utrzymania równowagi tyle samo powietrza musi być zassane do pomieszczenia z zewnątrz. Problem w tym, że to zewnętrzne powietrze jest ciepłe, więc ogrzewa pomieszczenie, a tym samym obniża sprawność chłodzenia.


Czy każdy klimatyzator przenośny ma rurę?

Czy każdy klimatyzator przenośny ma rurę?

Klimatyzatory przenośne to najprostszy i najbardziej doraźny sposób na radzenie sobie z upałem. Nic więc dziwnego, że wraz z pierwszymi ciepłymi dniami dostajemy o nie mnóstwo zapytań, a jednym z najczęściej poruszanych przez Was tematów jest rura wyrzutowa.

Czytaj dalej...

Jak dobrać klimatyzator przenośny?

Jak dobrać klimatyzator?

Głównym zadaniem klimatyzatora jest chłodzenie powietrza, dlatego przed zakupem warto upewnić się, że jest on na tyle wydajny, aby schłodzić pożądaną przez nas powierzchnię. Jak to sprawdzić?Czytaj dalej...

Youtube - cykl recenzji klimatyzatorów

Youtube - cykl recenzji klimatyzatorów

Uff… udało się! Właśnie wystartowaliśmy pierwszą wideo-recenzją na naszym kanale w serwisie Youtube. Nieskromnie powiemy, że wszystko wyszło super :-) Z resztą - sami zobaczcie jak nam poszło...Czytaj dalej...

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl