Kategorie
Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Klimatyzatory przenośne - nowe modele, nowe możliwości 0
Klimatyzatory przenośne - nowe modele, nowe możliwości

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami startujemy z nową, rozszerzoną ofertą przenośnych klimatyzatorów. W tym roku, tuż obok popularnych modeli marek Dimplex, Vivax i Rotenso, wprowadziliśmy kilka nowości od renomowanych marek:

 

Blaupunkt

  • Arrifana 2,0kW,
  • Moby Blue 2,8kW,
  • Moby Blue 3,5kW,

Midea

  • Noxa 2,6kW,
  • Noxa 3,5 kW.
 
Klimatyzatory przenośne - Blaupunkt Arrifana 07 2,0 kW

Blaupunkt Arrifana 07

Kompaktowy klimatyzator, który zmieścisz nawet pod biurkiem. Wyposażony w 3 tryby pracy: chłodzenie, ogrzewanie i osuszanie. Wyjątkowo energooszczędny - koszt jednej pełnej godziny pracy to tylko około 55 groszy. Arrifana to klimatyzator dla niewielkich pomieszczeń mieszkalnych i biurowych (do 20 m2 powierzchni).
 
 
Klimatyzatory przenośne - Blaupunkt Moby Blue 0909 oraz 1012

Blaupunkt Moby Blue 0909 oraz 1012

Moby Blue to ultranowoczesny klimatyzator, który łączy w sobie aż 4 funkcje: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie i wentylację. Innowacyjny wyświetlacz LCD na przedniej obudowie, sporo przydatnych opcji (m.in. automatyczne odprowadzanie wody, 24-godzinny programator) - te cechy sprawiają, że obsługa klimatyzatora staje się maksymalnie intuicyjna. Urządzenie dostępne w dwóch wariantach - 0909 o mocy 2,8 kW (dla pomieszczeń do 30 m2) i 1012 o mocy 3,5 kW (do 40 m2 powierzchni).
 
 
Klimatyzatory przenośne - Midea NOXA

Midea NOXA 2,6kW oraz 3,5kW

Inteligentne urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz klimatyzowania (schładzania) pomieszczenia działa jako wentylator, osuszacz a nawet jako pompa ciepła z funkcją grzewczą. Szereg dodatkowych opcji tj. tryb czuwania czy 24h timer pozwala na dostosowanie pracy urządzenia według indywidualnych potrzeb. Na szczególną uwagę zasługuje całkowicie automatyczny system oszraniania, który minimalizuje potrzebę cyklicznych konserwacji. Natomiast najwyższa klasa energetyczna A daje gwarancję maksymalnych oszczędności. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach - o mocy 2,6kW (dla pomieszczeń do 28 m2) i 3,5kW mocy (do 40 m2 powierzchni).
 

 

Czym charakteryzują się nowoczesne klimatyzatory z naszej oferty?

Przewrotnie, przestały być “tylko” klimatyzatorami. Stały się czymś więcej - multifunkcyjnymi urządzeniami, które oprócz schładzania powietrza osuszają je, wentylują pomieszczenie, a nawet... grzeją! Przyjrzyjmy się bliżej, jakie możliwości dają nam poszczególne funkcje urządzenia.

 
Chłodzenie

FUNKCJA CHŁODZENIA

Pomimo że producenci ubiegają się wzajemnie w dodawaniu coraz to ciekawszych funkcji urządzeniom, to chłodzenie niezmienne pozostaje najważniejszym zadaniem każdego klimatyzatora. W przypadku klimatyzatorów przenośnych wszystkie mechanizmy znajdują się w jednym kompaktowym urządzeniu. Jedynym zewnętrznym elementem jest rura odprowadzająca gorące powietrze na zewnątrz budynku, której koniec należy podłączyć do kratki wentylacyjnej z wyciągiem mechanicznym albo po prostu: wystawić za okno. Pomocna będzie uszczelka okienna Airlock 100 którą można zakupić już za 29 pln z dowolnym klimatyzatorem. Za pomocą systemu chłodzącego strumień powietrza jest schładzany do żądanej temperatury, a następnie wprowadzany do pomieszczenia.
 
Chłodzenie

FUNKCJA WENTYLACJI (CYRKULACJI)

Funkcja wentylatora to nic innego, jak popularny “wiatrak”. Jego działanie jest odczuwalne natychmiast - powietrze jest pobudzane do dużych prędkości i nawiewane do pomieszczenia w określonym przez nas kierunku. Przyjemny powiew przynosi ulgę i ochłodzenie, co jest szczególnie pożądane w upalne, duszne dni. Warto wiedzieć, że funkcja wentylatora nie wymaga zakładania rury wylotowej, a tym samym nie ma potrzeby otwierania okien.
 
Chłodzenie

FUNKCJA OSUSZANIA

Polega na skraplaniu się wilgoci zawartej w otoczeniu na powierzchni “chłodnicy”. Dla większego zobrazowania: podobnie wygląda proces skraplania się pary wodnej na rurze z zimną wodą. Osuszanie świetnie sprawdza się w pralniach, suszarniach, łazienkach, a także w deszczowe dni, kiedy odczuwamy wzrost wilgotności powietrza w pomieszczeniach.
 
Chłodzenie

FUNKCJA OGRZEWANIA

To idealne rozwiązanie na chłodniejsze dni, kiedy temperatura w pomieszczeniu znacznie spada i potrzebujemy natychmiastowego dogrzania. Pozwalają na bardziej efektywne, a tym samym znacznie tańsze ogrzewanie pomieszczeń niż grzejniki elektryczne. Dla przykładu z 1kW mocy grzewczej można uzyskać aż 2,5kW wydajności grzewczej. Zasada działania funkcji grzewczej jest taka sama jak w przypadku powietrznych pomp ciepła. Funkcja ta sprawia, że klimatyzator przestaje być sezonowym zapotrzebowaniem, a staje się całorocznym, w pełni wykorzystywanym urządzeniem.

 

Jakie jeszcze korzyści niesie posiadanie w mieszkaniu klimatyzatora przenośnego?

Jak sama nazwa wskazuje - możliwość przeniesienia urządzenia w dowolne miejsce, w dowolnym czasie. Oznacza to, że chłodzimy (albo ogrzewamy) tylko to miejsce, które chcemy, a to z kolei pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej. Urządzenie nie wymaga skomplikowanej instalacji, dlatego możemy je uruchomić natychmiast po zakupie. To prostsze niż myślisz:-)


Czy każdy klimatyzator przenośny ma rurę?

Czy każdy klimatyzator przenośny ma rurę?

Klimatyzatory przenośne to najprostszy i najbardziej doraźny sposób na radzenie sobie z upałem. Nic więc dziwnego, że wraz z pierwszymi ciepłymi dniami dostajemy o nie mnóstwo zapytań, a jednym z najczęściej poruszanych przez Was tematów jest rura wyrzutowa.

Czytaj dalej...

Jak dobrać klimatyzator przenośny?

Jak dobrać klimatyzator?

Głównym zadaniem klimatyzatora jest chłodzenie powietrza, dlatego przed zakupem warto upewnić się, że jest on na tyle wydajny, aby schłodzić pożądaną przez nas powierzchnię. Jak to sprawdzić?Czytaj dalej...

Youtube - cykl recenzji klimatyzatorów

Youtube - cykl recenzji klimatyzatorów

Uff… udało się! Właśnie wystartowaliśmy pierwszą wideo-recenzją na naszym kanale w serwisie Youtube. Nieskromnie powiemy, że wszystko wyszło super :-) Z resztą - sami zobaczcie jak nam poszło...Czytaj dalej...

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl