Kategorie
Chmura tagów

Raty RRSO 0% w 15 minut

Gazowe kominki zewnętrzne Dimplex Faber 0
Gazowe kominki zewnętrzne Dimplex Faber

Jak na przysłowiowy “kwiecień plecień” przystało, widok za oknem coraz bardziej nas zadziwia - ledwie zdążyliśmy się nacieszyć słonecznymi, niemal upalnymi dniami, a już parę dni później zawitała do nas prawdziwa zima. Czy jest zatem jakiś sposób, aby nie dać zaskoczyć się pogodzie? Albo inaczej - jak cieszyć się ciepłem na zewnątrz, kiedy kreski na termometrze nie chcą wzrastać?

Magia ognia

Odpowiedzią jest kominek... choć może w nieco innym wydaniu niż dotychczas prezentowaliśmy na naszym blogu. Kominek gazowy zewnętrzny, bo o nim mowa, to innowacyjne podejście do tematu ogrzewania. Przede wszystkim dlatego, że mówimy o ogrzewaniu zewnętrznym, czyli ocieplaniu powierzchni otwartej. To trudne zadanie, ale świetnie spełniają je najnowsze modele Dimplex Faber.

 

Kominki gazowe The Buzz

Kominek gazowy Faber The Buzz

Charakterystyczny kształt przypominający lampę z trójstronnym przeszkleniem. Ten minimalistyczny kominek świetnie prezentuje się jako unikalna aranżacja wolnej przestrzeni w ogrodzie lub tarasie - gdziekolwiek tylko chcesz. Montowane do obudowy solidne kółka oraz uchwyt pozwalają na łatwe przemieszczanie lampy. Stalowa obudowa dostępna w dwóch wersjach - malowana proszkowo na kolor czarny i stal kortenowska.

Kominki gazowe The Buzz

Kominki gazowe The Mood

Kominek gazowy Faber The Mood

Projektanci Faber wykorzystali najmodniejszy materiał dla elewacji i pokryć dachowych - stal kortenowską - i wykorzystali ją jako efektowną obudowę kominka theMood. Wyjątkową cechą materiału jest kontrolowana korozja, która równomiernie pokrywa powierzchnię kominka tworząc rdzawą powłokę, odporną na warunki atmosferyczne.
Kominek dostępny w dwóch wersjach - jednostronnej i dwustronnej.

Kominki gazowe The Mood

Kominek gazowy The Tube

Kominek gazowy Faber The Tube

Kominek zewnętrzny theTube to trójwymiarowa lampa grzewcza z naturalnym efektem płomienia. Okrągła stalowa obudowa malowana proszkowo na kolor czarny zajmuje mało przestrzeni i nie ma w żadnych ograniczeń co do lokalizacji, dlatego może być centralnym, intrygującym punktem tarasu czy ogródka. Płonące palenisko theTube promieniście rozprowadza wokół siebie przyjemne ciepło.

Kominek gazowy The Tube

 

Kominki gazowe - wygoda i bezpieczeństwo

Gazowe zasilanie kominka zewnętrznego ogranicza obowiązki z nim związane do absolutnego minimum - aby cieszyć się blaskiem płomienia wystarczy odblokować dopływ paliwa. Dla porównania: tradycyjny kominek wymaga regularnych konserwacji, czyszczenia paleniska, dostarczania drewna i jego przechowywania (a to z kolei generuje potrzebę wygospodarowania przestrzeni na składowanie albo nawet budowę drewutni). Uff… to może być prawdziwy test cierpliwości. Przy kominku gazowym wystarczy co jakiś czas uzupełniać butlę gazem. Praktycznie bezobsługowe (i bezpieczne!) działanie przekonało już wielu właścicieli restauracji czy hoteli - kominki gazowe coraz częściej spotykamy w ogródkach piwnych i tarasach, gdzie pełnią funkcję nie tylko estetyczną, ale i grzewczą.

Ciepły ogród przez cały rok

A skoro o grzaniu mowa: jedną z głównych zalet kominków gazowych jest funkcja grzewcza. Płonące palenisko emituje ciepło przez praktycznie całą zewnętrzną powierzchnię obudowy prosto do otoczenia. Uczucie grzania można porównać do efektu jaki daje płonące ognisko albo promiennik podczerwieni. Takie rozwiązanie wnosi przytulne ciepło w chłodne dni i umila czas np. klientom restauracji i naszym gościom podczas wspólnego biesiadowania na świeżym powietrzu. A to - dosłownie - ociepla wizerunek naszego lokalu.

Warto wiedzieć

Dziś, gdy świadomość społeczeństwa o jakości powietrza wzrosła, należałoby wyjaśnić czy kominki gazowe są ekologiczne. Wszystko wskazuje na to, że powstający w ich palenisku płomień jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Jak to możliwe? Gaz ziemny oraz LPG, które są wykorzystywane jako paliwa w kominkach gazowych, to czyste związki węgla i wodoru, bez jakichkolwiek domieszek. Jeśli dokonamy całkowitego spalenia gazu, otrzymujemy dwutlenek węgla, tlenki azotu i parę wodną. Są to idealne produkty spalania - prawie zero zanieczyszczeń.

Kominki_gazowe

Co ciekawe, samorządy wielu polskich miast aktualnie opracowują antysmogowe programy, które zakazują korzystania z tradycyjnych palenisk (czyli m.in kominków opalanych drewnem). Taka ustawa obowiązuje już w Krakowie, kolejna wejdzie w życie na dniach w całej małopolsce i województwie śląskim, a do końca 2017 roku - na dolnym śląsku i mazowszu. Może się więc okazać, że za kilka lat kominki gazowe staną się jedyną słuszną alternatywą dla otwartych palenisk opalanych drewnem.

 


Inteligentne ogrzewanie - Danfoss Link

Inteligentne_ogrzewanie _Danfoss_Link

Hasło inteligentny dom (z ang. smart home) skutecznie przyciąga uwagę. Jest to w pełni zrozumiałe - kto nie chciałby zyskać w ciągu dnia więcej czasu na odpoczynek czy rozwijanie swoich pasji i pozwolić, aby dom pracował za (i dla) nas?

Czytaj dalej...

Ogrzewanie elektryczne w służbie środowsku

Ogrzewanie_elektryczne

Bądź eko“, „Dbaj o środowisko“ „Chroń naszą planetę“- te hasła sukcesywnie przekazywane nam już od najmłodszych szkolnych lat przylgnęły do naszej codzienności i bądźmy szczerzy, przestały robić na nas wrażenie.

Czytaj dalej...

Nowe modele, nowe możliwości

Klimatyzatory przenośne - nowe modele, nowe możliwości

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami startujemy z nową, rozszerzoną ofertą przenośnych klimatyzatorów. W tym roku, tuż obok popularnych modeli marek Dimplex, Vivax i Rotenso, wprowadziliśmy kilka nowości.

Czytaj dalej...

Komentarze do wpisu (0)

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl