Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne.

Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne są dziś bardziej oszczędne, komfortowe oraz przyjazne dla otoczenia, a przy tym i  atrakcyjniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zapewniają one równie precyzyjną możliwość regulacji jak inne nowoczesne systemy grzewcze, oferując jednak o wiele większe możliwości. Niezależne badania wykazały przewagę ogrzewania akumulacyjnego nad centralnymi systemami wykorzystującymi inne paliwa (takie jak olej, węgiel, gaz).

Zasada działania pieca akumulacyjnego:

Piece akumulacyjne pracują w dwóch następujących po sobie cyklach – ładowania i rozładowania. W pierwszym pobierają i magazynują ciepło w okresach, gdy energia elektryczna jest sprzedawana odbiorcom po niższej cenie (czyli gdy obowiązują specjalne taryfy oferowane przez dostawcę energii). Następnie, gdy zasilanie zostaje wyłączone, rozpoczyna się faza rozładowania, czyli przekazywania ciepła zakumulowanego w piecu do pomieszczenia. Piece akumulacyjne umożliwiają komfortowy sposób regulacji temperatury - osobno dla każdego pomieszczenia. Takich możliwości często nie dają inne rodzaje ogrzewania. Wykorzystywanie tańszej, II-giej taryfy energii elektrycznej (poza godzinami szczytu oraz nocnej) oraz taryf specjalnych (np. weekendowej) zapewnia niskie opłaty za ogrzewanie.

Zalety ogrzewania akumulacyjnego:

  • ciepło wytwarzane jest wyłącznie tam gdzie jest potrzebne oraz w takiej ilości, w jakiej jest potrzebne;
  • osoby korzystające z ogrzewania na prąd mają większy wpływ na sposób wykorzystania energii grzewczej;
  • uzyskiwany jest wysoki komfort cieplny w pomieszczeniu;
  • duża niezawodność pracy i niska awaryjność urządzeń;
  • pełna automatyka zapewniająca możliwość bezobsługowej eksploatacji;
  • szeroki wybór opcji sterowania umożliwiający dopasowanie systemu grzewczego do indywidualnych potrzeb użytkownika, co w znacznym stopniu przekłada się na oszczędność energii i redukcję kosztów ogrzewania;
  • w miejscu wykorzystania energii nie powstają żadne produkty spalania, jakie tworzą się w przypadku wytworzenia tej samej ilości ciepła za pomocą instalacji zasilanej olejem opałowym, węglem, gazem czy drewnem;
  • zaletą ogrzewania akumulacyjnego jest również relatywnie niski koszt instalacji systemu grzewczego, nie trzeba bowiem posiadać pomieszczenia na kotłownię, miejsca na składowanie opału, komina spalinowego ani dodatkowych przyłączy (np. gazu).

Rodzaje pieców akumulacyjnych:

W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama nowoczesnych pieców akumulacyjnych:

piece dynamiczne – gdzie ciepło oddawane jest do otoczenia w obiegu wymuszonym przez wbudowany cicho pracujący wentylator promieniowy, który w miarę potrzeby wydmuchuje ciepłe powietrze z pieca do pomieszczenia. Dzięki zaawansowanym opcjom sterowania zapewniają bardzo wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach.

piece statyczne – różnią się od pieców dynamicznych przede wszystkim sposobem oddawania ciepła. Oddają zmagazynowane ciepło na zasadzie konwekcji, ogrzewając powietrze przepływające swobodnie przez blok akumulacyjny. Regulacja ilości oddawanego ciepła i temperatury w pomieszczeniu jest możliwa dzięki zastosowaniu ruchomej przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

piece DuoHeat – piece nowej generacji łączące w sobie zalety pieca akumulacyjnego oraz inteligentnego zarządzania poborem energii. Wykorzystują połączenie dwóch oddzielnych, choć uzupełniających się i ściśle ze sobą współpracujących źródeł ciepła: modułu akumulacyjnego i panelu promiennikowego gwarantującego natychmiastową poprawę odczuwanego komfortu cieplnego.

Źródło: www.glendimplex.pl

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl