Piece DuoHeat z promiennikiem

Piece DuoHeat - z wbudowanym dodatkowym promiennikiem.

Piece akumulacyjne - DuoHeat z wbudowanym dodatkowym promiennikiem

Sekretem niezawodnego i inteligentnego działania pieca DuoHeat jest racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on w taki sposób, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.
Piec DuoHeat wykorzystuje przy tym unikalne połączenie dwóch oddzielnych, choć uzupełniających się i ściśle ze sobą współpracujących źródeł wydzielania ciepła: modułu akumulacyjnego i panelu promiennikowego (dzięki którym urządzenie działa niezwykle sprawnie, oszczędnie i niezawodnie).

Stałą, komfortową temperaturę pomieszczenia zapewnia ogrzewanie promiennikowe – panel grzewczy o niskiej mocy zainstalowany w przedniej części pieca, kontrolowany przez precyzyjny elektroniczny termostat. Jest on w stanie szybko zwiększyć temperaturę pomieszczenia do takiej, która zapewni użytkownikowi poczucie komfortu. Co ważne, ten rodzaj regulowanego ogrzewania promiennikowego jest jednocześnie uzupełnieniem podstawowego ogrzewania pochodzącego z modułu akumulacyjnego.

Piece Duo Heat – zasada działania:

Ciepło wytwarzane przy wykorzystaniu modułu akumulacyjnego jest produkowane dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej. Energia cieplna jest gromadzona wewnątrz pieca i uwalniana przez cały dzień. Zależnie od potrzeb użytkownik ma możliwość zwiększenia bądź obniżenia poziomu ładowania bloku akumulacyjnego.

Kluczem do maksymalnej wydajności oraz oszczędności jest w pełni automatyczna kontrola nad wytwarzaniem ciepła przez obydwa opisane powyżej elementy. Każdy piec indywidualnie i nieustannie kontroluje temperaturę pomieszczenia oraz w inteligentny i precyzyjny sposób dostosowuje ilość ciepła wydzielanego z akumulacyjnego i promiennikowego elementu grzewczego. W ten sposób zostaje utrzymana temperatura, którą użytkownik wybrał za pomocą niezwykle łatwego w obsłudze regulatora elektronicznego. W ciągu dnia, znaczna część zapotrzebowania na ciepło będzie zaspokajana z zapasów energii pochodzącej z taniej taryfy nocnej. Jeżeli zajdzie potrzeba utrzymania zadanej temperatury komfortowej, panel promiennikowy zadziała automatycznie.

Inteligentnie, oszczędnie i komfortowo:

Inteligentne działanie pieca DuoHeat sprawia, iż efekty jego pracy pod względem oszczędności oraz zapewnianego komfortu są imponujące. Dzięki wykorzystaniu ciepła pochodzącego z dwu uzupełniających się źródeł, DuoHeat jest w stanie w maksymalny sposób wykorzystać minimalną ilość energii.

Inteligentnie, oszczędnie i komfortowo:

 • stała temperatura przez cały dzień,
 • zdolność dostosowania się do każdych warunków,
 • ciepło dostępne zawsze wtedy, gdy jest potrzebne, o każdej porze dnia i nocy,
 • bardzo przystępne koszty eksploatacji.

 

Inteligentne wykorzystywanie energii:

Zasadniczo, około 95 % całego zapotrzebowania na energię cieplną pokrywa energia elektryczna pochodząca z taniej taryfy nocnej. Oszczędności wynikające z ekonomicznego wykorzystania energii zgromadzonej w module akumulacyjnym kompensują koszty względnie małej ilości energii pobieranej przez panel promiennikowy pod koniec dnia. Dzięki temu koszty eksploatacji oraz zużycie energii elektrycznej są niższe w porównaniu z innymi rodzajami systemów grzewczych. Tania energia nagromadzona wewnątrz pieca DuoHeat jest uwalniana w ciągu dnia, zapewniając uczucie ciepła oraz utrzymując stałą temperaturę przez cały dzień. Jeśli zachodzi taka potrzeba, promiennikowy panel grzewczy wspomaga utrzymanie temperatury otoczenia, podnosząc ją do żądanego poziomu.

Zawsze i wszędzie inteligentny wybór:

Ogrzewanie elektryczne wielokrotnie okazywało się być inteligentnym rozwiązaniem z wielu powodów. Oferuje ono niskie koszty instalacji i eksploatacji, jest w 100% wydajne oraz łatwe w montażu. Ogrzewanie elektryczne jest ekologiczne, czyste, bezpieczne oraz niezawodne. Nie ma potrzeby budowania komina, pomieszczenia na kotłownię, składowania opału, itp.

Charakterystyka serii DuoHeat:

 • obudowa stalowa pokryta lakierem proszkowym wypalanym w wysokiej temperaturze,
 • blok akumulacyjny - ogniwa magnezytowe dużej gęstości gromadzące wewnątrz energię cieplną,
 • moduł akumulacyjny wyposażony w zestaw grzałek o mocach 1,3 - 2,6 kW (zależnie od modelu),
 • panel promiennikowy złożony z cienkiej warstwy przewodów grzejnych przymocowanych od wewnątrz do przedniej ściany obudowy pieca. Moc 280 – 390 W (zależnie od modelu),
 • wbudowany, sterowany przez użytkownika, elektroniczny termostat kontrolujący działanie panelu promiennikowego oraz modułu akumulacyjnego,
 • sterowanie za pośrednictwem panelu dotykowego LED umieszczonego w górnej części obudowy,
 • blokada przed niepożądaną regulacją tzw. blokada rodzicielska,
 • moduł ładowania bloku akumulacyjnego współpracujący z elektronicznym czujnikiem temperatury pomieszczenia. Użytkownik ma możliwość regulacji poziomu ładowania bloku akumulacyjnego zależnie od potrzeb,
 • podwójne zabezpieczenie termiczne promiennika ograniczające temperaturę panelu do 56°C (pierwszy stopień zabezpieczenia) i  maksymalnie do 65°C (drugi stopień zabezpieczenia).

 

Źródło: www.glendimplex.pl

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl