Ogrzewanie dachów

Ogrzewanie dachów.

Systemy przeciwoblodzeniowe - Ogrzewanie dachów

Nawisy śniegu i lodu na dachach stanowią zagrożenie dla jego konstrukcji oraz przechodniów. Najlepiej usunąć je wykorzystując energię elektryczną. Jest to metoda skuteczna i przyjazna dla środowiska naturalnego.

Elektryczne systemy ochrony przeciwoblodzeniowej są trwałe, efektywne, a sterowane właściwą automatyką gwarantują niskie koszty eksploatacji.

 

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe możemy stosować na całej powierzchni dachu (dach płaski) lub tylko w jego brzegowych strefach, w okolicach barier śniegowych.

Sposób mocowania przewodów grzejnych zależy od konkretnej sytuacji. W przypadku dachów płaskich przewód grzejny rozkładamy na sztywnej siatce PCV lub używamy specjalnej taśmy montażowej.

Zainstalowanie systemu pozwala na stopniowe roztopienie śniegu i lodu i samoczynne odprowadzenie wody systemem rynnowym. Jednakże system ma za zadanie przede wszystkim zapobiegać nagromadzeniu się śniegu i lodu, w związku z tym powinien być uruchomiony w trybie gotowości przed wystąpieniem opadów. Zbyt późne uruchomienie systemu, np. gdy już utworzyła się spora warstwa śniegu/lodu negatywnie wpływa na efektywność systemu, a więc zarówno na czas osiągnięcia wymaganego efektu jak również na zużycie energii.

Moc zainstalowana powinna zawierać się w granicach 300-350W/m2.

Ogrzewanie dachów

Ogrzewanie dachów

Ogrzewanie dachów

Ogrzewanie dachów

Ogrzewanie dachów

Ogrzewanie dachów

 

Dobór urządzenia grzewczego?

Jak prawidłowo dobrać urządzenie grzewcze przy ogrzewaniu dachów?

Przy tego typu systemach należy wybrać przewody grzejne o mocy liniowej 30W/m odporne na promieniowanie UV (np. SMC 30W/m lub NEXANS DEFROST TWIN 28W/m). Alternatywnie można również zamontować przewody grzejne SHTL o mocy 20W/m lub 30W/m, które również są odporne na promieniowanie UV.

 

Dobór sterownika?

Jak prawidłowo dobrać sterownik przy ogrzewaniu dachów?

Ze względu na duże moce, warto w tym przypadku pomyśleć o zainstalowaniu profesjonalnego sterownika z pomiarem temperatury i wilgotności (np. Eberle EM 524 89). Daje nam to gwarancję, że system grzewczy załączy się automatycznie tylko wtedy, kiedy będzie to niezbędne, ograniczając tym samym do minimum koszty eksploatacji systemu. Dzięki temu koszt zakupu sterownika zwróci się nam bardzo szybko.

 

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl