Odstąpienie od umowy

Dotyczy umów sprzedaży zawartych od 25 grudnia 2014r.

Informacja dla konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zawartej na odległość 

Będąc konsumentem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną). Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład:

  • pisemnie na adres: P.W. MultiMax Damian Chwiejczak, ul. Peowiaków 9, 22-400 Zamość;
  • w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@emultimax.pl;

Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo dostępny jest na stronie Sklepu Internetowego w zakładce „Odstąpienie od umowy”. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli otrzymali Państwo rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: P.W. MultiMax Damian Chwiejczak, ul. Peowiaków 9, 22-400 Zamość.

Przykładowo, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 30 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 30 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Wzór formularza - odstąpienie od umowy

UWAGA: Dla Państwa wygody od 1 marca 2016 roku wydłużamy termin zwrotu towaru przez konsumentów do 30 dni od daty dostawy towaru.


Informacja dla podmiotów gospodarczych 

Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni bez podania przyczyny dotyczy tylko i wyłącznie zakupów dokonywanych przez konsumentów. Prawo przysługujące konsumentom nie dotyczy zakupów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. 

ZWROTY W PRZYPADKU ZAKUPU PRZEZ FIRMĘ:

W uzasadnionych przypadkach przyjmujemy zwroty towarów zakupionych przez firmy. Termin zwrotu nie może przekroczyć 30 dni od daty zakupu. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie towaru w stanie "fabrycznym", nienoszącym jakichkolwiek śladów montażu, czy użytkowania.

Wyjątek stanową:

  • kurtyny powietrzne, których nie przyjmujemy (możemy jedynie wymienić na inny model) - ma to związek z częstym zjawiskiem kupowania kurtyn tylko na czas odbioru technicznego budynku,
  • przewody grzejne icePREVENT oraz PTFE - które każdorazowo produkujemy na podstawie złożonego zamówienia od klienta.

 

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl