Koszty eksploatacji ogrzewania podłogowego

Koszty eksploatacji ogrzewania podłogowego

Wiele osób sądzi, że użytkowanie ogrzewania podłogowego wiąże się z wysokimi kosztami. To nieprawda. Przy dobrze wykonanej instalacji i umiejętnym korzystaniu z ogrzewania koszty mogą być niemal nieodczuwalne dla domowego budżetu. Najniższe koszty eksploatacji osiągniemy, gdy zależy nam jedynie na efekcie ciepłej podłogi – wystarczy o kilka stopni podnieść jej temperaturę, by komfort zdecydowanie wzrósł.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe daje również możliwość ustawienia niezależnej temperatury powietrza lub podłogi w każdym pomieszczeniu. Pozwala to osiągnąć znaczące oszczędności w zużyciu energii elektrycznej poprzez obniżanie temperatury w pomieszczeniach, z których w danym momencie nikt nie korzysta.

 

 

Oszacowanie dokładnego kosztu eksploatacji ogrzewania podłogowego jest trudne, ponieważ w grę wchodzi wiele czynników. Dlatego najlepiej zapoznać się z przykładami:

  1. Ogrzewanie główne domu o powierzchni 200 m2:
    Przy ogrzewaniu podłogówką wykonaną w systemie ogrzewania akumulacyjnego, całkowity koszt zużycia prądu (ogrzewanie, oświetlenie, funkcjonowanie urządzeń domowych) wynosi ok. 6000 zł za rok.

  2. Ogrzewanie główne mieszkania w bloku o powierzchni 50 m2
    Całkowity koszt zużycia energii elektrycznej wynosi ok. 2600 zł za okrągły rok

Powyższe dane otrzymaliśmy od naszych klientów. Uzyskanie takich wartości jest możliwe tylko w przypadku budynków bardzo dobrze ocieplonych, z prawidłowo zamontowanym i umiejętnie wykorzystywanym elektrycznym ogrzewaniem podłogowym.

 

Produkty

do góry
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl